trycholog-warszawa-pielegnacja-wlosow-6

10 wskazówek, jak poprawić pielęgnację włosów

19 maja, 2020 

Treść artykułu
  Add a header to begin generating the table of contents

  10 wskazówek, jak poprawić pielęgnację włosów

  Pielęgnacja włosów jest ważnym czynnikiem wpływającym na nasz wygląd i dobre samopoczucia. Istnieje nieskończona liczba produktów do pielęgnacji włosów, które obiecują nam modelowanie, prostowanie, nawilżanie i odmładzanie, jednak jaki jest najlepszy sposób na utrzymanie zdrowych włosów? Oto 10 wskazówek, które pomogą Ci w codziennej pielęgnacji

  Jeśli zauważysz rozdwojone końcówki, obetnij je. Twoje włosy będą wyglądały zdrowiej i mocniej. Przycinanie możesz wykonać w lokalnym salonie. Zabieg jest niedrogi oraz zajmuje tylko kilka minut.

  Podczas suszenia włosów, używaj niskiego lub średniego ciepła. Ekstremalne ciepło wysusza włosy i powoduje ich puszenie.

  Unikaj długotrwałego przebywania na słońcu. Promienie słoneczne szkodzi nie tylko Twojej skórze, ale również wysusza włosy.

  Wiele osób cierpi na łupież. Jeżeli zmagasz się z tą dolegliwością unikaj drapania ponieważ powoduje to łuszczenie skóry głowy. Zamiast tego użyj szamponu i / lub odżywki. Produkty powinny być zaprojektowana do leczenia łupieżu i eliminacji łuszczenia.

  Jeżeli masz cienkie włosy, używaj szamponu zwiększającego objętość. Natomiast dla gęstych włosów odpowiedni będzie szampon dodający włosom połysku.

  Unikaj ostrych produktów do pielęgnacji, które mogą wysuszyć lub uszkodzić włosy. Częste jest doświadczenie wypadania włosów podczas używania niektórych domowych produktów do trwałej ondulacji i / lub farbowania. Jeśli chcesz wykonać tego rodzaju zabieg, zrób to w salonie.

  Wybierając salon, upewnij się, że zdecydowałeś się na taki, który działa już od jakiegoś czasu i posiada czyste, higieniczne stanowiska pracy.

  Skonsultuj się ze swoimi znajomymi. Jeżeli używają określonego produktu do pielęgnacji włosów, który pokrywa się z tym czego szukasz, zapytaj o ich opinię. To samo dotyczy salonów. Dobry salon, najłatwiej jest znaleźć dzięki poleceniom rodziny lub przyjaciół.

  Podczas szczotkowania włosów staraj się wykonywać delikatne ruchy i unikać szarpania. Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na jakość pielęgnacji włosów jest, jak sama nazwa wskazuje, dbanie o włosy.

  Podczas używania produktów do stylizacji upewnij się, że nie przegrzewają się przed użyciem ich na włosy. Ekstremalne ciepło może zniszczyć włosy, nie mówiąc już o dyskomforcie poparzenia wynikającym z przegrzania produktu do stylizacji.

  Informacje zawarte w tym artykule mają służyć wyłącznie jako odniesienie. Nie należy ich stosować zamiast profesjonalnych porad dotyczących pielęgnacji włosów. Każdy, kto zauważy niepokojące objawy chorobowe związany z włosami, powinien skonsultować się z dermatologiem w celu uzyskania właściwej diagnozy i / lub leczenia.