Essential oil for aromatherapy treatment

Zioła i rośliny, które najlepiej regenerują włosy

24 lutego, 2020 

Treść artykułu
  Add a header to begin generating the table of contents

  Zioła i rośliny, które najlepiej regenerują włosy

  Zioła powinny być obecne nie tylko w naszej kuchni, ale również łazience. Mają lecznicze właściwości, pomagają uporać się z chorobami skóry głowy i włosów. Które zioła i rośliny najlepiej wybrać na konkretne problemy?

  Skrzyp polny – naturalne lekarstwo na porost włosów

  To pospolity chwast, który rośnie dziko. Jest używany w kosmetyce i farmakologii, ponieważ ma pozytywne działanie na włosy, skórę i paznokcie. Stosowany regularnie przyspiesza wzrost włosów oraz hamuje ich wypadanie. Zła kondycja włosów może być spowodowana niedoborem krzemu. Skrzyp polny uzupełnia te braki, ponieważ zawiera związki krzemowe. Inne dobroczynne minerały obecne w tej dzikiej roślinie to magnez, selen i potas. Witaminy z grupy B oraz witamina A wzmacniają włosy. Oprócz spożywania skrzypu w tabletkach, można przygotować z niego napar. Skrzyp polny nawilża i odżywia włosy oraz hamuje ich siwienie.

  Sok z czarnej rzepy – lekarstwo na przetłuszczające się włosy

  Czarna rzepa to dobry środek na tłuste włosy i łupież. Zawarte w niej składniki odżywcze pomagają walczyć z łojotokiem i przywrócić naturalną równowagę skóry głowy. Dodatkowo witaminy z grupy B wzmacniają włosy, a siarka i żelazo stymulują ich wzrost. Czarną rzepę można kupić w warzywniaku i przygotować z niej wcierkę. Sok wyciśnięty z bulwy należy wcierać delikatnie we włosy. Sok z czarnej rzepy można również pić, by odżywić włosy i skórę od środka.

  Pokrzywa – najlepszy chwast na włosy

  Pokrzywa jest tak bogata w witaminy i mikroelementy, że jakby nie parzyła, zostałaby od razu zjedzona przez dzikie zwierzęta. Na szczęście my możemy korzystać z jej dobrodziejstw. Pokrzywa to źródło witamin C, K i E. Z jej liści przygotowuje się herbatę, która pomaga wzmocnić włosy i paznokcie. Z korzenia pokrzywy produkuje się preparaty na łysienie, ponieważ stymuluje wzrost włosów. Napary z tej rośliny można zarówno pić, jak i nakładać na przetłuszczające się i słabe włosy. Pokrzywa wzmacnia działanie skrzypu polnego, dlatego dobrze jest łączyć te zioła w naparach i płukankach.