Lavender essential oil and perfume on pink. Top view with copy space.

Zioła i rośliny, które najlepiej regenerują włosy. Część 2

1 marca, 2020 

Treść artykułu
  Add a header to begin generating the table of contents

  Zioła i rośliny, które najlepiej regenerują włosy. Część 2

  Żeń szeń – indyjski lek na zatrzymanie młodości

  Żeń szeń to roślina, której korzeń ma niezwykłe właściwości leczące wszelkiego rodzaju choroby, od nowotworów i Alzheimera, przez stres, do chorób hormonalnych. Ten indyjski lek opóźnia starzenie się włosów, dzięki czemu nie wypadają i nie osłabiają się. Zawarte w nim witaminy i aminokwasy przyspieszają wzrost włosów. Korzeń można jeść na surowo, jednak bardziej popularny jest ekstrakt z żeń szenia, który aplikuje się bezpośrednio na włosy. Sproszkowany korzeń dodawany jest do kremów, szamponów i odżywek.

  Szałwia lekarska – napary i płukanki na problemy z łupieżem

  Szałwia ma działanie przede wszystkim przeciwłupieżowe. Tak jak miód czy rumianek rozjaśniają włosy, szałwia je przyciemnia, dlatego nie jest polecana osobom z jasnymi włosami. Dzięki witaminie C szałwia regeneruje włosy, które z czasem nabierają połysku. Przyspiesza wzrost włosów dzięki dużej zawartości witaminy A. Napary z szałwii to lekarstwo na przeziębienie i osłabienie organizmu. Jej liście są popularną przyprawą w kuchni, która nadaje potrawom niezwykły aromat.

  Ziła naturalną pielęgnacją dla włosów

  Nie sposób zliczyć ziół, które mają zbawienny wpływ na nasze włosy. Naturalna pielęgnacja wraca do łask. Warto sięgać po kosmetyki zawierające wyciągi z ziół i roślin oraz samemu przygotowywać kosmetyki do włosów. W kuchni zioła takie jak rozmaryn czy tymianek idealnie nadają się do mięs, zup i pieczonych warzyw. Sprawdzają się również w płukankach, które wspomogą prawidłowe krążenie krwi w skórze głowy oraz przyczynią się do wzrostu włosów. Kolejną przyprawą jest pietruszka, która naturalnie nabłyszcza włosy i nadaje im połysku. Kwiaty lawendy pomagają na łojotok, a nagietka na suche włosy. Róża i mięta łagodzą schorzenia powstałe na skórze głowy. Rumianek regeneruje i rozjaśnia włosy. Do płukanek można używać ciepłej wody lub octu jabłkowego, który również ma działanie lecznicze. Pomaga oczyścić skórę głowy oraz odżywia, zmiękcza i nabłyszcza włosy.