kamera

Trycholog – lekarz od włosów i skóry głowy

21 października, 2019 

Treść artykułu
  Add a header to begin generating the table of contents

  Trycholog – lekarz od włosów i skóry głowy

  Czym zajmuje się lekarz od skóry głowy i włosów, kiedy należy zwrócić się właśnie do tego specjalisty? Z pewnością jeśli borykasz się z problemami wypadania włosów zainteresowałeś się zagadnieniem jakim jest wizyta u trychologa. W niniejszym artykule spróbujemy opisać jakimi obszarami medycyny zajmuje się trycholog.

  Trycholog to specjalista którego przedmiotem zainteresowań jest skóra głowy oraz włosy. Zagadnienia z jakimi musi się zmierzyć to dbanie o skórę głowy, badanie cebulek włosów, ustalenie przyczyn wypadających włosów. Schorzenia jakie są przedmiotem badań trychologa to między innymi łupież, łykowate zapalenie skóry głowy, łuszczyca, łojtok, swędzenie skóry głowy, łupież lub łuszczyca. Trycholog zajmuje się także zaleceniami w zakresie pielęgnacji włosów.

  Kiedy udać się do trychologa?

  Kiedy zatem warto udać się do trychologa? Przyczyny wizyty u lekarza skóry głowy może być wiele. Mowa tutaj o różnego rodzaju zmianach w obrębie skóry głowy. Najczęściej jest to łupież, zaczerwienienie, nadmierne przetłuszczanie włosów oraz wszelkiego rodzaju zmiany skórne. Jak widać przyczyn wizyt u lekarz od włosów może być naprawdę wiele, natomiast najczęściej powodem wizyty jest wypadanie włosów. Z pozoru wydawałoby się że słabnięcie włosów to naturalny etap przemiany fizjologicznej. Natomiast przyczyny pojawienia się zakoli bądź też wypadających włosów może być naprawdę wiele, dlatego warto przeanalizować tą sprawę wspólnie ze specjalistą. 

  Kiedy udać się do trychologa w Warszawie.

  Wizyta u lekarz od włosów i skóry głowy

  Standardowo na wizytę u trychologa powinniśmy zarezerwować od 20 minut do półtorej godziny czasu. Zazwyczaj wizyta rozpoczyna się od dokładnego wywiadu podczas którego pacjent powinien w możliwie rzetelny sposób opisać swój problem. Następnie przeprowadzane jest drobne badanie mające na celu sprawdzenie stanu skóry na głowie, cebulek włosowych oraz po prostu włosów. Następnie specjalista umówi nas na kolejną wizytę lub zaleci stosowanie należytych kosmetyków trychologicznych.

  Zazwyczaj jedna wizyta to zbyt mało by rozpocząć leczenie, pacjent zależnie od problemów z jakim się zmaga powinien być pod stałą kontrolą dobrego trychologa aż do momentu wyleczenia lub uzyskania zadowalającego efektu.

  Wybierając się do trychologa warto zadbać o higienę w rejonie głowy. Pomocne w tym aspekcie jest dokładne umycie włosów. Wizyta u tego specjalisty nie powinny być stresująca dla pacjenta, gdyż jest ona całkowicie bezbolesna. 

  Mimo że trychologia wciąż jest mało znaną dziedziną w naszym kraju to nie powinniśmy ignorować problemów rejonie skóry głowy.

  Umów wizytę u trychologa w Warszawie.