Problemy skóry głowy. Kiedy iść do trychologa w Warszawie.

Problemy skóry głowy – kiedy należy zwrócić się do trychologa?

20 marca, 2020 

Treść artykułu
  Add a header to begin generating the table of contents

  Problemy skóry głowy – kiedy należy zwrócić się do trychologa?

  Problemy skóry głowy i  włosów mogą pojawić się u każdego z nas. Bez względu na to jak dużo czasu, środków na kosmetyki i wysiłku wkładamy w dbanie o nią. Przyczyn powstawania problemów jest tak dużo, że czasem nie jesteśmy w stanie ich  zidentyfikować. Dlatego wtedy najlepiej umówić wizytę u trychologa w Warszawie.

  Łojotok (łojotokowe zapalenie skóry)

  Łojotok do jedne z bardzo częstych problemów skóry głowy. To nadmierne wydzielanie łoju na skórze. Najczęściej dotyka nastolatków, którzy zmagają się z tłustymi włosami i skórą na twarzy. Jej przyczyną jest nadmiar sebum. Może mieć podłoże genetyczne, ale w większości przypadków wynika z nieprawidłowej higieny i pielęgnacji. Łojotok jest nie tylko problemem estetycznym, ale też może być przyczyną poważniejszych schorzeń. Dlatego warto z nim walczyć już po zaobserwowaniu pierwszych objawów.

  Łojotokowe zapalenie skóry trycholog Warszawa.

  Atopowe zapalenie skóry głowy

  Kolejny z problemów skóry głowy charakteryzuje się podrażnioną, suchą i swędzącą skórą. Najczęściej występuje u dzieci i może pojawiać się na całym ciele, nie tylko na skórze głowy. Jej przyczyna może leżeć w chorobach autoimmunologicznych lub genach, jednak najbardziej powszechne są alergie i stres. Czynniki środowiskowe oraz zaburzenia psychiczne prowadzą do występowania problemów skórnych.

  Najczęstsze problemy skóry głowy. Czy łupieżem do trychologa?

  Ta widoczna przypadłość to efekt namnażania się komórek naskórka. Występują różne rodzaje łupieżu: suchy, tłusty, różowy lub biały. Przyczyną łupieżu może być nieodpowiednia higiena skóry głowy. Przy jednorazowym pojawieniu się łupieżu powinien wystarczyć szampon przeciwłupieżowy, jednak gdy choroba powraca, warto skonsultować się z trychologiem.

  Beautiful woman with long smooth hair. Girl with perfect makeup and hairstyle. Model brunette with perfect healthy dark hair

  Leczenie łuszczycy u trychologa

  To choroba naskórka, który nadmiernie się nawarstwia i łuszczy. Charakteryzuje się różowymi, swędzącymi plamami na ciele lub skórze głowy. Przyczyny mogą być różne, chorobę można odziedziczyć w genach, jak i nabyć. Wpływ na jej powstanie może mieć nieprawidłowy styl życia, stres i choroby autoimmunologiczne.

  Jak pozbyć się grzybicy z głowy?

  Jej przyczyną są grzyby, które pojawiają się zarówno na skórze głowy, jak i włosach. Objawia się swędzeniem, łuszczeniem i pieczeniem, a włosy zaczynają wypadać. Grzybica może zaatakować również inne części ciała, zdarza się na brwiach czy rzęsach. Sprzyja jej używanie silnych, chemicznych kosmetyków, które wyjaławiają i wypłukują naturalną warstwę ochronną skóry głowy. Można też się nią zarazić od innej osoby.

  Pozbądź się grzybicy skóry głowy z trychologiem w Warszawie.

  Leczenie chorób skóry głowy

  Leczenie najlepiej rozpocząć wizytą u lekarza od skóry głowy i włosów - trychologa, który zbierze informacje na temat choroby i jej objawów. Może również przeprowadzić konieczne badania trychologiczne lub zlecić testy innego typu, np. badania krwi. Prawidłowe rozpoznanie choroby jest kluczowe dla ustalenia najlepszej terapii. Warto zgłosić się do lekarza zaraz po zauważeniu pierwszych symptomów, zanim choroba się rozwinie, jej objawy będą uciążliwe, a leczenie się wydłuży. Lekarz zaleci przyjmowanie odpowiednich leków, mogą to być antybiotyki, tabletki, jak i kosmetyki do użytku zewnętrznego.

  Prewencja

  Lepiej zapobiegać problemom skóry głowy, zamiast leczyć. Używaj naturalnych kosmetyków, które nie podrażniają skóry głowy. Dbaj o delikatną pielęgnację, która nie niszczy włosów. Warto zrezygnować z częstego używania suszarki, lokówki czy lakierów. Skórę głowy oraz włosy zawsze należy chronić przed słońcem i mrozem. W codziennej pielęgnacji najlepiej sprawdzają się naturalne olejki, które odżywiają i nawilżają skórę głowy oraz włosy.

  Leczenie skóry głowy w klinice trychologicznej w Warszawie