beauty, spa, body care, natural cosmetics and wellness concept - close up of soap with candle and bath towels on wooden table

Naturalne sposoby na wypadające włosy

12 listopada, 2019 

Treść artykułu
  Add a header to begin generating the table of contents

  Naturalne sposoby na wypadające włosy

  Wypadanie włosów spowodowane jest najczęściej zaburzeniami hormonalnymi, niedoborem witamin i minerałów oraz długotrwałym stresem. Na szczęście nie musimy od razu sięgać po środki farmakologiczne, gdyż istnieje mnóstwo domowych sposobów na wypadanie włosów, które pozwolą wzmocnić skórę głowy i przyspieszyć porost włosów. Co może nam pomóc?

  Domowe sposoby na wypadanie włosów

  Istnieją różne sposoby na wypadające włosy. Do najbardziej popularnych i najskuteczniejszych nalezą:

  1. Maseczka z jajek - Do jej wykonania potrzebne nam będą tylko dwa jajka. Wystarczy je dobrze rozmieszać, po czym nałożyć na głowę na trzydzieści minut. Po tym myjemy włosy. Jajka zawierają w swoim składzie sporo witamin, które odżywiają włosy i mieszki włosowe. 
  2. Sok z pokrzywy - Sok z pokrzywy najlepiej wcierać we włosy przynajmniej raz w tygodniu. Powinniśmy to robić w dniu, w którym nie będziemy ich myć, by wszystkie cenne witaminy i minerały zdążyły się wchłonąć. 
  3. Maseczka z czosnku - Czosnek należy dokładnie sprasować, wetrzeć w skórę głowy i zostawić na 20-30 minut. Po tym czasie trzeba dokładnie umyć głowę. Związki znajdujące się w czosnku zapobiegają wypadaniu włosów, dlatego też najlepiej jest powtarzać ten zabieg przynajmniej raz w tygodniu. 
  4. Olejowanie - Olejowanie włosów to bardzo prosty domowy sposób na lśniące i mocne pasma. Sprawdza się szczególnie w przypadku suchych i zniszczonych zabiegami włosów. Olejowanie polega na nałożeniu na suchą lub wilgotną fryzurę niewielkiej ilości naturalnego, nierafinowanego oleju lub mieszanki kilku olejków o różnym działaniu. Oleje muszą być tłoczone na zimno i nierafinowane, gdyż tylko wtedy zawierają w sobie sporo witamin i nienasyconych kwasów tłuszczowych, które odżywiają włosy.
  5. Masaż głowy - Masaż głowy poprawia krążenie i pobudza mieszki włosowe. Warto wykonywać go przynajmniej przez 5 minut przy okazji mycia głowy. 
  6. Odpowiednia dieta na wypadanie włosów również może pomóc w powstrzymaniu łysienia.

  Warto pamiętać  tym, że domowe sposoby na wypadające włosy mogą nie być aż tak skuteczne jak leki czy inne profesjonalne środki na wypadanie włosów. Niemniej jednak, z pewnością pomogą nam utrzymać naszą fryzurę w dobrym stanie i spowolnią proces łysienia.

  Domowe sposoby na wypadanie włosów. Trycholog Warszawa.

   Jak ograniczyć wypadanie włosów z domowymi sposobami?

  Żeby naturalne sposoby na wypadanie włosów były skuteczne, musimy również ograniczyć szkodliwe czynniki zewnętrzne, które uszkadzają strukturę włosa. W tym celu należy przestrzegać poniższych zasad:

  1. Należy unikać długotrwałego wystawiania włosów na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Jeśli musimy wyjść na zewnątrz, najlepiej będzie użyć kapelusza.
  2. Należy unikać mocnego wiązania włosów w koka lub kucyk przy użyciu cienkich gumek. Mocno nadweręża to cebulkę, może także doprowadzić do złamania włosa. 
  3. Warto unikać prostowania włosów i suszenia ich w wysokiej temperaturze.
  4. Woda stosowana do mycia włosów powinna być letnia.
  5. W miarę możliwości najlepiej unikać lub ograniczyć czynniki stresogenne, które mają ogromny wpływ na wypadanie włosów.

  Stosując naturalne sposoby na wypadanie włosów i przestrzegając powyższych zasad, zapewnimy włosom idealne warunki, dzięki czemu będą gęste, piękne i zdrowe.

  Jak ograniczyć wypadanie włosów. Trycholog Warszawa.