Jak wygląda wizyta u trychologa w Warszawie

Jak wygląda wizyta u trychologa? Jak się do niej przygotować?

9 marca, 2020 

Treść artykułu
    Add a header to begin generating the table of contents

    Jak wygląda wizyta u trychologa? Jak się do niej przygotować?

    Pierwsza wizyta u trychologa nie powinna być dla nikogo krępująca ani stresująca. Trycholog zajmuje się różnymi chorobami i schorzeniami skóry głowy oraz włosów. Nawet specjalistyczne badania trychologiczne są bezbolesne.

    Wizyta trychologiczna Warszawa

    Przed wizytą u trychologa

    Wizyta trychologiczna nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Warto jednak zastanowić się nad pytaniami, jakie może nam zadać lekarz podczas wizyty:

    Dotyczące objawów, które nas niepokoją:

    Jakie są objawy? Od kiedy występują? Jaki mają charakter? Jak bardzo są uciążliwe? Czy nasilają się z czasem?

    Dotyczące naszego stylu życia:

    Czy ostatnio byliśmy narażeni na stres? Czy zmagamy się z trudną sytuacją w pracy lub życiu prywatnym? Czy mieliśmy do czynienia z jakimś traumatycznym i stresującym wydarzeniem? Jak wygląda nasza codzienna dieta? Czy zaniedbujemy regularne jedzenie, odpoczynek i ruch fizyczny? Jak wygląda nasza codzienna pielęgnacja włosów? Jak często je myjemy i jakich kosmetyków używamy?

    O podłoże genetyczne:

    Czy w naszej rodzinie zdarzały się objawy przedwczesnego łysienia lub chorób skóry głowy? Czy któryś członek naszej rodziny zmagał się z podobnymi schorzeniami?

    Historia przebytych chorób:

    Czy zmagamy się z jakąś przewlekłą chorobą? Czy przebyliśmy jakieś poważne choroby? Czy często przeziębiamy się i mamy obniżoną odporność? Jakie leki przyjmujemy regularnie?

    Jeśli obserwujemy niepokojące nas objawy, warto je zanotować albo zrobić zdjęcie. Tak trycholog będzie mógł sprawdzić, jak szybko postępuje choroba, od czego się rozpoczęła i jak przebiegała dotychczas.

    Przed wizytą u trychologa Warszawa

    Wizyta u trychologa

    Wizyta u trychologa rozpoczyna się szczegółowym wywiadem z pacjentem. Ma on na celu zebranie dokładnych informacji nie tylko o samych objawach choroby, ale też o możliwych przyczynach. Trycholog może przystąpić do zbadania skóry głowy oraz włosów, przyglądając się naszej głowie i oceniając stan skóry między pasmami. Może do tego również użyć specjalistycznych narzędzi, które badają stan cebulek włosowych. Badania te są bezinwazyjne i nie wiążą się z żadnym bólem czy dyskomfortem. Trycholog może również zlecić wykonanie kolejnych badań. Po diagnozie przepisze konkretną kurację – leki w postaci tabletek lub kosmetyków aptecznych. Specjalista trycholog doradzi również, jak odpowiednio pielęgnować włosy na co dzień oraz dbać o ich zdrowy wygląd.

    Wizyta trychologiczna Warszawa